Zimowa pora bywa wyzwaniem dla naszych systemów grzewczych. Czasami ciężko jest utrzymać optymalną temperaturę – zwłaszcza, gdy za oknem mocno przymrozi. Obecnie na rynku stosowane są różne metody ogrzewania. Do coraz częściej stosowanych rozwiązań w sezonie jesienno-zimowym należą grzejniki elektryczne. Co warto o nich wiedzieć?Ogrzewanie mieszkania zimą
Ogrzewanie gazowe mieszkania? A może elektryczne ogrzewanie podłogowe? Właściciele nieruchomości co roku głowią się, w jaki sposób zapewnić sobie optymalną temperaturę, żeby zapewnić sobie ciepło i sprawić, że koszt ogrzewania mieszkania nie będzie spędzał snu z powiek.
Jakie rodzaje ogrzewania mieszkania coraz częściej można spotkać w Polsce? Centralne ogrzewanie gazowe coraz częściej zastępowane jest przez ogrzewanie elektryczne. I mowa tu nie tylko o “podłogówce”, ale o grzejnikach na prąd. W naszych domach coraz częściej goszczą grzejniki konwektorowe, olejowe oraz dające przyjemne ciepło promienniki podczerwieni. Czy warto się nimi zainteresować?
Najlepsze grzejniki na prąd
Ogrzewanie centralne to nie jedyna opcja! Nowoczesne grzejniki na prąd zyskują coraz większe grono zwolenników. Zwłaszcza w przypadku osób mieszkających w starszym budownictwie, gdzie rozwiązania indywidualne stają się czasem jedyną opcją. Nie wszędzie też da się doprowadzić gaz ziemny, a montaż pompy ciepła i instalacja grzewcza to ogromne koszty.
Okazuje się, że nowoczesne grzejniki na prąd oraz podczerwone promienniki ciepła to nie tylko rozwiązanie proste i wygodne (nie wymagają one żadnego montażu). Może być to także rozwiązanie ekonomiczne, które pomoże obniżyć rachunki za prąd. Grzejniki mogą być zarówno głównym, jak i pomocniczym źródłem ciepła w pomieszczeniach. Czym dogrzać mieszkanie? Jakie są obecnie najlepsze grzejniki na prąd?
Grzejniki elektryczne olejowe – zawierają olej, który jest podgrzewany przez elementy elektryczne. Olej długo utrzymuje ciepło, dzięki czemu pomieszczenie pozostaje ciepłe nawet po wyłączeniu urządzenia. Grzejniki olejowe nagrzewają się wolniej, ale ich efektywność grzewcza jest wyższa na dłuższą metę. Najczęściej są to grzejniki mobilne, które można dowolnie przestawiać.
Grzejniki elektryczne konwektorowe – działają na zasadzie konwekcji, czyli podgrzewają powietrze, które unosi się, a zimne powietrze napływa w jego miejsce. Konwektorowy kaloryfer elektryczny nagrzewa się szybko do wysokiej temperatury, równie sprawnie ogrzewając pomieszczenie, jednakże ciepło zanika, gdy grzejnik zostaje wyłączony. Ogrzewanie konwekcyjne jest efektywne i ekonomiczne, ale wymagają odpowiedniego przepływu powietrza w pomieszczeniu.