Źródło @fashionmagazine_polska

Kim jest Antonina Turnau? [wiek, dzieci, Marek Kondrat]

Antonina Kondrat to córka znanego polskiego muzyka Grzegorza Turnaua, żona Marka Kondrata. Związek z o 38 lata starszym aktorem do dziś wzbudza kontrowersje. Gdy się poznali, aktor był już cenionym artystą, a ona dzieckiem. Po latach ich drogi znów się skrzyżowały, ale tym razem na dobre.

Antonina Turnau — wiek, wykształcenie

Antonina Turnau urodziła się 20 maja 1988 roku w Krakowie. Wychowywała się w artystycznym domu pełnym ludzi. W dzieciństwie często pozostawała pod opieką dziadków. 

Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kształciła się także w Szkole Artystycznej Projektowania Ubioru (SAPU). Jako studentka pracowała w Radiu Kraków.

Antonina Turnau — kariera zawodowa

Antonina Turanu związała swoją przyszłość z szeroko pojętą sztuką. Współprowadziła program telewizyjny „WOK – Wszystko o Kulturze”. Recenzowała książki i rozmawiała z ich autorami. Ma także na swoim koncie kilka ról teatralnych w języku angielskim. Nie zdecydowała się jednak na kontynuowanie i rozwijanie kariery aktorskiej, tylko poświęciła się literaturze.

Pod koniec marca 2023 roku Antonina Turnau zadebiutowała z własną marką modową. Córka znanego aktora projektuje kimona.

Antonina Kondrat — książki

Antonina Turnau razem z pisarzem Michałem Rusinkiem napisała książkę „Prowincjonalne zagadki kryminalne”. Jest również jedną z autorek książek „Piątek, 2:45”, „Opowiadania szkolne” i „Opowiadania kryminalne”.

Antonina Turanu i Marek Kondrat

Marek Kondrat i Antonina Turnau poznali się, gdy Antonina była jeszcze dzieckiem, dzięki przyjaźni aktora z jej ojcem, znanym muzykiem i piosenkarzem, Grzegorzem Turnauem. Ich drogi ponownie zeszły się w 2012 roku, gdy Antonina, pracując jako reporterka dla programu TVP2 „Wszystko o kulturze”, realizowała materiał z udziałem Kondrata. Spotkali się również podczas festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Z biegiem czasu zaczęli się zaprzyjaźniać, co z czasem przerodziło się w głębsze uczucie. Antonina Turnau objęła także rolę menedżerki Marka Kondrata, opiekując się jego przedsięwzięciami biznesowymi. Mimo rozwijającego się uczucia para rzadko dzieli się szczegółami swojego życia prywatnego.

Marek Kondrat w wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego” podsumował: Jestem szczęśliwym człowiekiem. Jestem w dobrym momencie swojego życia.

Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia. Dzięki temu patrzę na świat z nadzieją. Dziaderstwo nie zmusi młodych ludzi do niczego, oni dokonują wyborów bez żadnego trybu – dodał w rozmowie z redakcją „Newsweeka”, zachwycając się żoną.

Antonina Turnau — dzieci

W 2018 roku na świat przyszła córka pary, Helena. Aktor przyznał w jednym z wywiadów, że o córce „marzył całe życie”. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” ujawnił, także że pierwsze słowo jego córeczki to było „tata”. Wspomniał również: Antosia twierdzi, że próbowała ją nauczyć: „Mama, mama”, a Heluś na to: „Tata”.

[Helena] jest wrażliwa na przyrodę, tego jej nie zabraknie. I rośnie w różnorodności kulturowej. Będziemy zabiegać, żeby była człowiekiem otwartym, a co ze swoim życiem zrobi, to jej sprawa. (…) Mam dla niej czas, więc to wzajemna uczuciowość. Ona korzysta ze mnie, a ja obserwuję, jak rośnie, czego nie mogłem docenić, kiedy byłem młody i miałem dwóch synów, ale pracowałem, a dzisiaj oni są już bardzo dorośli. Przy czym od tej strony nie odczuwam upływu czasu. Przeżywam to, co jest mi dane z racji własnej otwartości na życie. Bo i pojąłem młodą kobietę za żonę z czystej miłości, i urodziliśmy, że tak powiem, Helenkę – podsumował Marek Kondrat.

Antonina Turnau — Instagram

Antonin Turnau nie udziela się w mediach społecznościowych i milczy na temat swojego życia zawodowego bądź prywatnego.

Leave a Comment