Źródło Instagram @barbara.wypych

Kim jest Barbara Wypych? [życie prywtane, filmy, seriale, programy]

Barbara Wypych to polska aktorka teatralna i filmowa. Ogromną popularność przyniósł jej uwielbiany przez widzów serial „Stulecie Winnych”. Serialowa Andzia rozkochała w sobie widzów, którzy do dzisiaj żałują, że serial nie jest kontynuowany.

Barbara Wypych — wiek, wykształcenie

Barbara Wypych urodziła się 11 stycznia 1992 roku w Kaliszu. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Ukończyła także szkołę muzyczną w klasie fortepianu i fletu poprzecznego.

Barbara Wypych — kariera

Rok przed ukończeniem studiów, w 2015 roku, Barbara Wypych otrzymała Grand Prix za wyjątkową osobowość sceniczną przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a także wyróżnienie jako Najbardziej Elektryzująca Aktorka tego samego festiwalu. W 2022 roku została laureatką Nagrody im. Jacka Woszczerowicza za kreację Ilony w przedstawieniu „Kto chce być Żydem” z repertuaru Teatru Współczesnego w Warszawie, na 62. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Debiut filmowy Barbary Wypych miał miejsce w 2015 roku w filmie dyplomowym „Śpiewający obrusik”. Następnie zagrała w „Paniach Dulskich”, „Powidokach” i w serialu „M jak miłość” jako Sonia. Telewidzowie niewątpliwie kojarzą ją z serialu „Znaki, „Kruk. Szepty słychać po zmroku” oraz „Rojst”. Szeroką rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Andzi w „Stuleciu Winnych”, emitowanym od 2019 roku i ciepło przyjętym przez publiczność. Ostatnie role Barbary Wypych można było podziwiać w serialu „Erynie”.

Pod koniec ubiegłego roku Barbara Wypych została jedną z gwiazd produkcji TVN i Player pt. „Camera Cafe. Nowe parzenie”.

Camera Cafe. Nowe parzenie” to znakomita terapia śmiechem i antidotum na długie, zimowe wieczory. Doskonale bawię się na planie nie tylko dzięki fantastycznym skeczom naszych scenarzystów, ale również dlatego, że po raz kolejny mogę spotkać się na planie czy to z Michałem Czerneckim, Adamem Bobikiem, czy Mikołajem Chroboczkiem, z którym studiowałam na jednym roku – powiedziała Barbara Wypych, serialowa prezes.

Barbara Wypych — życie prywatne

Barbara Wypych mocno chroni swoje życie prywatne, w związku z tym niewiele wiadomo na jego temat. Dotyczy to również jej statusu związku. Tajemnicą pozostaje także informacja, czy serce aktorki jest już zajęte.

Barbara Wypych — Instagram

Barbara Wypych podobnie jak wielu innych artystów prowadzi konto na Instagramie. Można ją tam znaleźć pod nazwą @barbara.wypych. Na chwilę obecną jej aktywność śledzi już prawie 28,5 tysięcą użytkowników tego serwisu, a liczba ta stale rośnie.