Źródło @karolstrasburger.official

Kim jest Małgorzata Weremczuk? [wiek, dzieci, pierwszy mąż, skąd pochodzi?]

Pod koniec 2013 roku zmarła ukochana żona Karola Strasburgera. Wtedy w jego życiu pojawiła się Małgorzata Weremczuk. Znali się z widzenia od kilku lat. Gospodarz „Familiady” bywał często w restauracji, w której Małgorzata zajmowała się promocją i marketingiem. Nie mając głowy do opiekowania się swoimi zawodowymi sprawami, Karol Strasburger zaproponował Małgorzacie, aby została jego menadżerką. Z biegiem lat, ich profesjonalna współpraca przekształciła się w głębsze uczucie. Co wiemy o Małgorzacie Weremczuk?

Małgorzata Weremczuk — wiek

Małgorzata Weremczuk urodziła się w 1984 roku, ma zatem 40 lat. Jej związek z Karolem Strasburgerem wzbudza wiele emocji, ponieważ jest młodsza od swojego męża o 37 lat.

Małgorzata Weremczuk — wykształcenie, kariera zawodowa

Małgorzata Weremczuk jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie studiowała na kierunku logopedia. Zanim została menadżerką Karola Strasburgera, pracowała w branży reklamowej, zajmowała się także PR-em. Była również wokalistką i agentką Macieja Kuronia, a także menadżerką jednej z warszawskich restauracji.

Małgorzata Weremczuk i Karol Strasburger — jak się poznali?

W grudniu 2013 roku Karol Strasburger poinformował media, że po długiej walce z rakiem szpiku kostnego zmarła jego ukochana żona Irena Strasburger. Para była razem przez ponad 30 lat. 66-letni wówczas artysta był tak zrozpaczony, że zarzekał się, że już nigdy nikogo nie pokocha.

Wsparcie w tym trudnym czasie zaoferowała mu Małgorzata Weremczuk, która od lat była przyjaciółką rodziny i bardzo lubiła się z jego żoną. Kiedy jeszcze trwało małżeństwo Karola Strasburgera, kobiecie nawet nie przeszło przez myśl, by próbować się w nie wtrącać – wręcz przeciwnie, cieszyła się szczęściem pary i życzyła im wszystkiego, co najlepsze.

Z Karolem zawodowo połączyło nas samo życie, jego osobista tragedia. Poznałam go bardziej prywatnie w restauracji, w której pracowałam w 2009 roku. Przychodzili tam oboje z Ireną. Lubiłam, jak mnie odwiedzali. Podobał mi się jego stosunek do niej, szacunek, jakim ją otaczał, podziw z jakim na nią patrzył – zdradziła w wywiadzie dla “Vivy”.

Obie panie po pewnym czasie zbliżyły się do siebie. Małgorzata Weremczuk tak wspominała ich relację:

Ma szczęście ta Irka, myślałam i bardzo im kibicowałam. Lubiłyśmy się, często rozmawiałyśmy przez telefon o babskich sprawach. Oboje z Karolem zawsze dążyli do tego, aby spędzać czas w moim towarzystwie, i to było dla mnie wyróżnienie.

Po stracie ukochanej żony w grudniu 2013 roku Karol Strasburger popadł w taką rozpacz, że nie mógł skupić się na zarządzaniu swoimi zawodowymi zobowiązaniami. Zaproponował Małgorzacie, aby została jego menadżerką. Wzajemna sympatia między nimi z czasem zaczęła się pogłębiać, a ich stosunki przekształciły się w bliską przyjaźń. Głębsze uczucia między nimi zaczęły kiełkować w 2017 roku, po tym, jak Weremczuk zakończyła swój poprzedni związek małżeński.

Małgorzata Weremczuk i Karol Strasburger — ślub i dziecko

W sierpniu 2019 roku Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk stanęli na ślubnym kobiercu, a już w listopadzie tego samego roku ich rodzina powiększyła się o córeczkę Laurę. Narodziny dziecka, kiedy Strasburger miał 72 lata, wywołały wiele dyskusji. Jednak nowo upieczeni rodzice nigdy nie zwracali uwagi na opinie innych. Podkreślali, że przyjście na świat ich córki było dla nich idealnie wyczekanym momentem. W 2020 roku, podczas występu w „Dzień Dobry TVN”, Karol Strasburger przyznał, że jest świadomy swojego wieku, ale podkreślił, że wiek to przede wszystkim kwestia postrzegania siebie i swojego nastawienia do życia.

Nie chciałbym funkcjonować, jako osoba zamknięta w puszce i ciągle młoda. To przecież jest nieprawda. Starzejemy się wszyscy. Natomiast, powiedziałbym, że młodość jest bardziej stanem umysłu. Jeżeli zdrowie w tym pomaga, nie przeszkadza, to wtedy wszystko jest OK. Myślę, że moja psychika i mój sposób postrzegania świata i życia, rzeczywiście jest teraz młodszy, niż jak miałem te dwadzieścia pięć, dwadzieścia sześć lat – powiedział Karol. Zauważył też, że nikt tak naprawdę nie wie, ile czasu przyjdzie mu spędzić na świecie i jak długo będzie się można cieszyć dobrym zdrowiem. – Nie jest tak, że ja o tym nie myślę. Nikt nie jest wieczny. Oczywiście większe prawdopodobieństwo odejścia z tego świata ma człowiek starszy, niż młodszy, ale różnie to wygląda. Nie biorę więc tego pod uwagę i nie uważam za rzecz, która powinna funkcjonować jako ocena mojej moralności i zachowania – wyznał Strasburger.

Małgorzata Weremczuk — Instagram

Małgorzata Weremczuk prowadzi konto na Instagramie pod nazą @malgosqa.wm. Jest ono zablokowane.