Zdjęcie Instagram @marietazukowska

Kim jest Marieta Żukowska? [wiek, partner, dzieci, mąż]

Marieta Żukowska to polska aktorka filmowa i teatralna, która zyskała uznanie dzięki swoim wybitnym kreacjom teatralnym. Przyniosły jej one aż 10 prestiżowych nagród. To świadczy o niezwykłym talencie, profesjonalizmie oraz artystycznej wrażliwości aktorki.

Marieta Żukowska — wiek, wykształcenie

Marieta Żukowska urodziła 1 lipca 1982 roku w Żywcu. Jej ojciec, z zawodu fizyk, marzył o tym, aby Marieta podążyła ścieżką muzyki i została wybitną skrzypaczką. Z kolei matka, nauczycielka nauczania początkowego, wniosła do życia Mariety bogactwo wiedzy oraz miłość do edukacji.

Marieta uczyła się w liceum muzycznym w Bielsku-Białej. Jest absolwentką renomowanego Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Marieta Żukowska — kariera

Marieta Żukowska zadebiutowała podczas studiów na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, wcielając się w postać Nastolatki w sztuce „Blask życia” pod reżyserią Mariusza Grzegorzka. Reżyser powierzył jej również rolę Isobel w spektaklu „Lew na ulicy”. Za tę kreację otrzymała m.in. Nagrodę im. Andrzeja Nardellego od Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP za najlepszy debiut teatralny sezonu 2006/2007 oraz „Złotą Maskę” przyznawaną w Łodzi. Obecnie jest członkinią zespołu aktorskiego tegoż teatru.

Marieta Żukowska — filmografia

Na dużym ekranie Marieta Żukowska pojawiła się po raz pierwszy w 2006 roku w filmie „Bezmiar Sprawiedliwości” w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Kolejna znacząca rola przyszła w 2008 roku w dramacie „Nieruchomy poruszyciel” Łukasza Barczyka, gdzie zagrała obok Jana Frycza i Andrzeja Chyry. Film zdobył uznanie, a Marieta została nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Odkrycie roku oraz do Złotej Kaczki.

W 2009 roku wystąpiła w biograficznym „Generał. Zamach na Gibraltarze” Anny Jadowskiej, grając Alicję Iwańską. Film doczekał się również wersji serialowej. Marieta pojawiła się także w komediach romantycznych „Nigdy nie mów nigdy” i „Ciacho” oraz w kontrowersyjnym „Botoks” Patryka Vegi, za który zdobyła nominację do antynagrody Węża.

Marieta Żukowska — seriale

Marieta Żukowska zdobyła popularność głównie dzięki serialom. Znana jest z ról Marzeny Sadowskiej w „M jak miłość” oraz Bożeny Wiśniewskiej w „Barwach szczęścia”. Od 2010 roku grała Aleksandrę Duszyńską w „Majce” TVN. Obecnie można ją oglądać w „Kowalscy kontra Kowalscy”, gdzie gra żonę postaci Piotra Adamczyka. Występowała również w takich produkcjach jak „Sprawa na dziś”, „Kryminalni”, „Pierwsza miłość”, „Londyńczycy”, „Hotel 52”, „Anna German”, „Ojciec Mateusz”, „Przypadki Cezarego P.”, „Słaba płeć?”, „Druga szansa” i „Całe szczęście”.

Poza aktorstwem Marieta wykazuje także talent wokalny – w 2005 roku zdobyła pierwsze miejsce na konkursie Piosenki Aktorskiej w Koszalinie.

Marieta Żukowska — życie prywatne

W 2021 roku Marieta Żukowska wyjawiła, że już od ponad 2 lat nie jest w związku ze swoim długoletnim partnerem, Wojciechem Kasperskim. Jak się okazało, przyczyną miała być coraz gorsza postawa Kasperskiego wobec Żukowskiej.

Rozstaliśmy się ponad dwa lata temu. To była wspólna i niełatwa decyzja, podjęta w zgodzie, w pełnym porozumieniu i wzajemnym szacunku – pisała wówczas aktorka.

Byli partnerzy zadbali o utrzymanie dobrych relacji, m.in. dla ich córki Poli.

Po ponad dwóch latach, w kwietniu 2023 roku, Marieta ogłosiła na łamach „Vivy!”, że znów jest zakochana.

Gdy w wieku 40 lat patrzę na tę kobietę w lustrze, przede wszystkim widzę matkę. Dzieci są najczulszymi i najsroższymi nauczycielami, jacy nam się przytrafiają. Na pewno widzę kobietę, która znalazła swoje miejsce w życiu, czuje się spełniona, szczęśliwa. (…)Mam obok siebie przyjaciół icudownego partnera, którzy są niesamowicie czuli i kochani dla kobiet – mówiła Żukowska.

W tym samym wywiadzie Marieta Żukowska przyznała, że wraz z partnerem wychowuje obecnie dwie córki. Do Poli dołączyła bowiem pociecha jej nowego ukochanego.

Nie wiadomo, kim dokładnie jest jej nowy partner, aktorka wydaje się być jednak bardzo zadowolona ze swojego wyboru.

Marieta Żukowska — Instagram

Marieta Żukowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @marietazukowska na Instagramie. Cieszy się ono ogromną popularnością, zgromadzając ponad 242 tysiące obserwujących.

Na Instagramie aktorka aktywnie dzieli się swoim życiem oraz pasjami, udostępniając zdjęcia i filmy z różnych momentów oraz wydarzeń.