Najlepsze i najśmieszniejsze amerykańskie komedie – TOP20

Zabawne, nieprzewidywalne i pełne zaskakujących zwrotów akcji, amerykańskie komedie to prawdziwy raj dla miłośników dobrego humoru. Od klasycznych slapsticków, przez wyrafinowane satyry, po nowoczesne komedie romantyczne, TOP20 najlepszych i najśmieszniejszych amerykańskich komedii to prawdziwy rollercoaster emocji, który nie pozwoli Ci oderwać wzroku od ekranu.

Najlepsze i najśmieszniejsze amerykańskie komedie – TOP20

Przedstawiamy naszą listę najzabawniejszych amerykańskich komedii!

1. Dr Strangelove, czyli: jak przestałem się martwić i pokochałem bombę (1964) – reż. Stanley Kubrick

Czarna komedia o zimnej wojnie i groźbie nuklearnej. Generał Jack D. Ripper, dowódca bazy lotniczej Sił Powietrznych USA, w napadzie paranoi rozkazuje przeprowadzić atak nuklearny na Związek Radziecki. Prezydent Stanów Zjednoczonych i jego doradcy desperacko próbują odwołać atak, zanim będzie za późno.

2. Annie Hall (1977) – reż. Woody Allen

Neurotyczny komik Alvy Singer (Woody Allen) opowiada o swoim burzliwym romansie z piosenkarką Annie Hall (Diane Keaton). Film jest zabawnym i poruszającym spojrzeniem na miłość, relacje i życie w Nowym Jorku.

3. Spinal Tap (1984) – reż. Rob Reiner

Film o fikcyjnym brytyjskim zespole heavymetalowym Spinal Tap. Film śledzi zespół podczas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, ujawniając ich śmieszne ekscentryzmy i niekompetencję.

4. Dzień świstaka (1993) – reż. Harold Ramis

Phil Connors (Bill Murray), prezenter pogody, zostaje uwięziony w pętli czasu i przeżywa ten sam dzień w kółko. Początkowo sfrustrowany, Phil z czasem wykorzystuje tę sytuację, aby poprawić swoje życie i pomóc innym.

5. Młody Frankenstein (1974) – reż. Mel Brooks

Parodia klasycznego filmu grozy Frankenstein. Frederick Frankenstein (Gene Wilder), wnuk doktora Frankensteina, postanawia powtórzyć eksperyment swojego dziadka i stworzyć życie. Film jest pełen slapsticku i zabawnych gagów.

6. Monty Python i Święty Graal (1975) – reż. Terry Gilliam

Kultowy film komediowy w stylu slapsticku, będący parodią legendy o Królu Arturze i jego rycerzach. Grupa rycerzy wyrusza na poszukiwanie Świętego Graala, pokonując po drodze szereg absurdalnych i komicznych przeszkód.

7. Tootsie (1982) – reż. Sydney Pollack

Michael Dorsey (Dustin Hoffman), bezrobotny aktor, przebiera się za kobietę, Dorothy Michaels, aby zdobyć rolę w operze mydlanej. Film porusza tematy tożsamości, płci i stereotypów.

8. Powrót do przyszłości (1985) – reż. Robert Zemeckis

Marty McFly (Michael J. Fox), nastolatek z 1985 roku, zostaje przypadkowo przeniesiony w czasie do 1955 roku przez DeLorean przerobiony na wehikuł czasu. Musi on naprawić czasoprzestrzeń i wrócić do swojej epoki.

9. Kac Vegas (2009) – reż. Todd Phillips

Grupa przyjaciół wyjeżdża do Las Vegas na wieczór kawalerski. Następnego ranka budzą się z potężnym kacem i nie pamiętają, co wydarzyło się poprzedniej nocy. Muszą poskładać fragmenty wydarzeń i odnaleźć zaginionego przyjaciela.

10. Druhny (2011) – reż. Paul Feig

Annie (Kristen Wiig) jest poproszona o bycie druhną na ślubie swojej najlepszej przyjaciółki Lillian (Maya Rudolph). Przygotowania do ceremonii stają się wyzwaniem, gdy Annie musi poradzić sobie z chaotyczną grupą druhen.

11. Sam w domu (1990) – reż. Chris Columbus

Kiedy rodzina McCallisterów wyjeżdża na święta Bożego Narodzenia, ośmioletni Kevin (Macaulay Culkin) zostaje przypadkowo w domu. Musi on bronić swojego domu przed dwoma włamywaczami, Harrym (Joe Pesci) i Marvem (Daniel Stern).

12. Austin Powers: Agent specjalny (1997) – reż. Jay Roach

Austin Powers (Mike Myers), brytyjski szpieg z lat 60., zostaje zamrożony w kriokomórce. W 1997 roku zostaje on odrodzony, aby powstrzymać Doktora Zło (Mike Myers) przed przejęciem władzy nad światem.

13. Zoolander (2001) – reż. Ben Stiller

Derek Zoolander (Ben Stiller), głupiutki model, zostaje zmanipulowany przez złego projektanta mody, Mugatu (Will Ferrell), do zamordowania premiera Malezji.

14. Borat: Podróż do Ameryki w poszukiwaniu tradycyjnego sposobu na życie (2006) – reż. Larry Charles

Borat Sagdiyev (Sacha Baron Cohen), kazachski dziennikarz, wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby nakręcić dokument o amerykańskim stylu życia. Film jest satyrą na amerykańską kulturę i obyczaje.

15. Superbad (2007) – reż. Greg Mottola

Dwóch nastolatków, Seth (Jonah Hill) i Evan (Michael Cera), próbuje zdobyć alkohol na imprezę. Film jest zabawnym i nostalgicznym spojrzeniem na dorastanie w Ameryce.

16. Kac Vegas w Bangkoku (2011) – reż. Todd Phillips

Grupa przyjaciół wyjeżdża do Bangkoku na wieczór kawalerski. Następnego ranka budzą się z potężnym kacem i nie pamiętają, co wydarzyło się poprzedniej nocy. 

17. 21 Jump Street (2012) – reż. Phil Lord, Chris Miller

Dwóch młodych policjantów, Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum), zostaje wysłanych do tajnej akcji w liceum, aby rozbić gang narkotykowy.

18. Szesnaście świeczek (1984) – reż. John Hughes

Samantha Baker (Molly Ringwald) jest nastolatką, która świętuje swoje szesnaste urodziny. Film opowiada o jej miłosnych perypetiach i dorastaniu. 

19. Wredne dziewczyny (2004) – reż. Mark Waters

Cady Heron (Lindsay Lohan) wraca do Stanów Zjednoczonych po 15 latach spędzonych w Afryce. Musi odnaleźć się w nowym środowisku i zmierzyć się z hierarchią panującą w szkole średniej.

20. Big Lebowski (1998) – reż. Joel Coen, Ethan Coen

Jeff The Dude Lebowski (Jeff Bridges) jest leniwym i bezrobotnym hippisem, który zostaje pomylony z milionerem o tym samym nazwisku. Staje się on ofiarą porwania i musi odebrać okup.