Rękawiczki zimowe – skórzane czy wełniane?

Rękawiczki na zimę mają przede wszystkim chronić nasze dłonie przed zmarznięciem. Ale gdyby był to jedyny warunek, intuicyjnie wybierałybyśmy te najgrubsze modele. W praktyce, w rękawiczkach chcemy też odnaleźć szyk i wygodę, dopasowując ten dodatek do stylu naszych outfitów czy traktując jako wyraziste dopełnienie każdego z nich. Jak pogodzić funkcjonalność z wdziękiem i klasą? Zobacz, kiedy najlepiej sprawdzą się rękawiczki z naturalnej wełny, a kiedy z prawdziwej skóry.Jakie rękawiczki na zimę? Materiały, kroje, kolory

Spośród modeli rękawiczek dostępnych w sklepach z odzieżą dla kobiet, możemy znaleźć rękawiczki na jeden lub wszystkie palce. Występują one w najbardziej wszechstronnych odcieniach, takich jak biel, jasny beż, camel, taupe, popiel i czerń. Mogą być uszyte z najróżniejszych materiałów. Zawsze warto jednak wybierać te naturalne, np. skórę, wełnę merino lub wełnę owczą.

Dla miłośniczek minimalizmu i klasycznej elegancji najlepsze będą gładkie modele skórzane lub z wełny o krótkim włosiu. Z kolei panie, które pragną dodać stylizacjom charakteru, powinny rozważyć na zimę wybór rękawiczek z puszystej wełny teddy, przyjemnie otulającej dłonie. Wszystkie wymienione rodzaje rękawiczek możesz obejrzeć w sklepie internetowym polskiej marki Patrizia Aryton: https://patrizia.aryton.pl/c/485-rekawiczki.

Rękawiczki wełniane – zalety i wady

Dlaczego tak wiele z nas preferuje rękawiczki wełniane? Ponieważ wełna jest surowcem naturalnym i ekologicznym, który – w przeciwieństwie do syntetyków – niezwykle rzadko powoduje reakcje alergiczne. Wełna owcza, jagnięca, merino czy kaszmir mają doskonałe właściwości termoizolacyjne i higroskopijne. To znaczy, że dobrze chronią ciało przed zimnem, ale jednocześnie skutecznie odprowadzają wilgoć ze skóry (pot) na zewnątrz, zapobiegając jej przegrzaniu.

Ponadto rękawiczki wełniane rzadko się brudzą – nie przyciągają kurzu i nie pochłaniają zapachów, a przy tym są odporne na uszkodzenia. Rękawiczki z najszlachetniejszych wełen stanowią stały element kolekcji akcesoriów Patrizia Aryton – kupisz je tutaj: https://patrizia.aryton.pl/c/700-rekawiczki-welniane.

Jedyną wadą rękawiczek wełnianych jest ryzyko powodowania dyskomfortu, zwanego potocznie gryzieniem. Jednak zawsze warto przymierzyć dany model, aby upewnić się, czy skóra naszych dłoni faktycznie jest wrażliwa na tego rodzaju odczucia.

Rękawiczki skórzane – zalety i wady

Rękawiczki ze skóry naturalnej słyną z eleganckiego wyglądu i wszechstronności. Pasują do wszystkich typów zestawów – od casualowych, przez sportowe, po formalne. Różnorodność ich krojów (np. proste i gładkie, inspirowane outdoorem czy stylem motocyklowym) oraz kolorów (czerń, brąz czy beż) gwarantuje możliwość dopasowania do aktualnych potrzeb.

Skórzane rękawiczki są najczęściej dość cienkie i wydawać by się mogło, że nie zabezpieczają dobrze dłoni przed chłodem. Dlatego na zimę warto wybierać takie, które są podszyte ciepłą wełną. Dwuwarstwowe, jedno- i wielopalcowe rękawiczki z miękkiej skóry naturalnej, ma w ofercie rodzima marka Patrizia Aryton. Odkryj je wszystkie tutaj: https://patrizia.aryton.pl/c/701-rekawiczki-skorzane. Jeśli zdarza Ci się gubić tego rodzaju akcesoria, postaw na model z odpinanym cienkim paskiem, pełniącym też rolę nietuzinkowego akcesorium o charakterze biżuteryjnym.

Ważne jest, aby trzymać się zaleceń producenta i regularnie pielęgnować swoje rękawiczki ze skóry naturalnej, aby wyglądały pięknie i były trwałe na lata.

Jakie rękawiczki zimowe musisz mieć w swojej garderobie?

Idziesz na rodzinną uroczystość w wytwornej sukni i płaszczu doubleface? Załóż pięciopalcowe rękawiczki z połyskującej skóry. Potrzebujesz uzupełnić swobodny outfit w duchu miejskiego szyku? Celuj w rękawiczki z wełny teddy. Masz ochotę przełamać stereotyp bezbarwnego wizerunku business woman? Kup skórzane rękawiczki na jeden palec z odpinanym paskiem.

Nie ma uniwersalnej recepty na wyjątkowy styl. Jeśli musisz wybrać jedne z nich – rękawiczki wełniane lub rękawiczki skórzane, kieruj się cechami ich wyglądu i materiału w kontekście tego, co w danej sytuacji jest najważniejsze dla Ciebie!