Zdjęcie Instagram @ aleksandraniespielak

Kim jest Aleksandra Nieśpielak? [mąż, filmy, seriale, programy, Instagram]

Aleksandra Nieśpielak to polska aktorka, która największe triumfy święciła na przełomie XX i XXI wieku. Piękna i utalentowana, cieszyła się ogromną sympatią publiczności oraz uznaniem reżyserów. Aktywnie grała w filmach i serialach, mając do wyboru szereg ról. Z biegiem czasu jednak ograniczyła swoje ekranowe występy i stopniowo wycofała się z życia medialnego. Co takiego wydarzyło się w życiu aktorki? I co aktualnie się z nią dzieje?

Aleksandra Nieśpielak — wiek, wykształcenie

Aleksandra Nieśpielak urodziła się 13 kwietnia 1973 roku. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Aleksandra Nieśpielak — kariera

Aleksandra Nieśpielak zadebiutowała przed kamerą jeszcze jako studentka łódzkiej filmówki. Pierwsze kroki stawiała w „Szamance” Andrzeja Żuławskiego, a następnie w „Grach ulicznych” Krzysztofa Krauze, jednak jej nazwisko nie znalazło się w napisach końcowych tych produkcji.

Przełom nastąpił dwa lata później, gdy otrzymała główną rolę kobiecą w „Demonach wojny według Goi” Władysława Pasikowskiego, co znacząco przyspieszyło jej karierę. Aktorka w samym 1999 roku zagrała aż w sześciu produkcjach filmowych i serialowych (m.in. „Długu”). Rolami w serialach „Zostać miss”, „Czego się boją faceci czyli seks w mniejszym mieście” czy „Pogoda na piątek” podbiła serca widzów. W tym samym roku Aleksandra Nieśpielak otrzymała zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, co było nagrodą za wygraną w konkursie dla młodych, obiecujących aktorek, organizowanym przez „Cinema”.

Obecnie aktorkę wciąż można oglądać w hitowych serialach, choć najczęściej w epizodycznych rolach. Gościnnie zagrała m.in. w „Prawo Agaty”, „Ojcu Mateuszu”, „Na krawędzi”, wcześniej w „Magdzie M.” czy „Pensjonacie pod różą”. Od 2019 roku gra w „Koronie Królów” w TVP.

Aleksandra Nieśpielak jest również twórczynią i dyrektorką teatru muzyczno-komediowego „O! La! La! Teatr”, a także wykładowcą akademickim z dyplomem doktora sztuki oraz kompozytorką i wokalistką. W 2009 roku wzięła udział w „Jak oni śpiewają” w Polsacie.

Aleksandra Nieśpielak — życie prywatne

Aleksandra Nieśpielak jest żoną Macieja Kubiaka. Para poznała się w klubie.

Maciek wypatrzył mnie kiedyś w jednym z warszawskich pubów. O tym, że jestem aktorką, dowiedział się dopiero po kilku miesiącach znajomości. Był zaskoczony! To dzięki niemu zrozumiałam, że na pierwszym miejscu jest rodzina, dzieci, dom – opwiadała w wywiadzie dla „Vivy”.

Para doczekała się dwóch synów – 21-letniego Mateusza i 13-letniego Antosia. W 2006 roku rodzina przeżyła ogromną tragedię – aktorka urodziła synka, Karola, który odszedł trzy godziny po przyjściu na świat. Przyczyną tragedii była wada serca, o której istnieniu Aleksandra została poinformowana zaledwie trzy tygodnie przed porodem.

Prawie do końca nic nie wiedziałam. Trzy tygodnie przed porodem okazało się, że dziecko ma wadę serca. Dobrze rokującą, najprostszą do zoperowania, tak powiedzieli lekarze. Bardzo nas uspokajali – mówiła w jednym z wywiadów Nieśpielak.

Od tego czasu gwiazda udziela się charytatywnie, wspiera m.in. fundację Corinfantis, która pomaga dzieciom z wadami serca.

Aleksandra Nieśpielak — Instagram

Aleksandra Nieśpielak prowadzi konto na Instagramie – można ją tam znaleźć pod nazwą @aleksandraniespielak. Aktualnie profil aktorki obserwuje prawie 17,8 tysięcy użytkowników tego serwisu.