Zdjęcie Instaram @bela.komoszynska

Kim jest Bela Komoszyńska? [wiek, wzrost, partner, Instagram]

Bela Komoszyńska, wokalistka zespołu Sorry Boys, wniosła świeży powiewy do polskiej sceny muzycznej dzięki swojemu niezwykłemu talentowi i charakterystycznemu głosowi. Artystka i jej zespół „Sorry Boys” zyskali uznanie zarówno wśród krytyków, jak i fanów, co potwierdza nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyka za album „Roma”. Ta nominacja jest dowodem na to, że praca zespołu oraz unikalne brzmienie, które prezentuje, zostało docenione na szeroką skalę.

Bela Komoszyńska — wiek

Nie jest znana dokładna data urodzenia Beli Komoszyńskiej, wiadomo jedynie, że artystka urodziła się 2 kwietnia. Pochodzi z Działdowa. Obecnie mieszka na warszawskim Grochowie.

Bela Komoszyńska — kariera

Bela Komoszyńska, dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi, nieustannie zdobywa serca fanów różnych pokoleń. Już od dzieciństwa wykazywała silne zainteresowanie sceną, konsekwentnie dążąc do realizacji swoich muzycznych marzeń. Kochała się w śpiewie kurpiowskim, książkach Hermanna Hessego, Virginii Woolf i Arthurze Rimbaudzie.

Muzyka była dla mnie ważna od dzieciństwa, z pasją słuchałam dorosłej muzyki i lubiłam układać własne melodie. Ale zanim odkryłam, że to moja największa miłość, tańczyłam – choć z tym nigdy nie wiązałam swoich życiowych planów, i parałam się aktorstwem. I to aktorstwo przez dłuższy czas było moim marzeniem. Ale kiedy w wieku 15 lat odkryłam, że mogę sama komponować, pisać teksty i śpiewać, sprawa była przesądzona. To było to, w czym poczułam się prawdziwą sobą. W muzyce czułam swoje autentyczne życie – wspomina Bela w wywiadzie dla ladnebebe.pl

Od lat jest kluczową postacią w zespole Sorry Boys, z którym osiągnęła znaczące sukcesy. Ich album „Roma” został doceniony przez branżę muzyczną, zdobywając nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „alternatywny album roku”. Bela Komoszyńska przyznaje, że przyłączenie się do tej grupy było punktem zwrotnym w jej karierze, dającym jej twórczości nowy impuls i dynamikę.

Bela Komoszyńska — partner, dzieci

Partnerem Beli Komoszyńskiej, zarowno w życiu zwodowym, jak i prywtanym jest Tomasz Dąbrowski. W 2018 roku na świat przyszła ich córka, której dali imię Blanka.

Tomek jest absolutnie zaangażowanym i zakochanym tatą. Spędza z BB cały swój wolny czas. Obowiązki dzielimy między siebie po równo, ale ze względu na pracę Tomka, ja spędzam większą część dnia i tygodnia z Bianką. Kiedy trzeba, możemy liczyć na pomoc babci lub opiekunki. Po narodzinach Bianki dość szybko wróciliśmy do działalności Sorry Boys, ukończyliśmy i wydaliśmy naszą płytę „Miłość”, która powstawała, kiedy byłam w ciąży. To był szalony, bardzo wymagający i kosmicznie piękny czas. I właściwie on trwa. Na pierwszy koncert pojechaliśmy, kiedy BB miała 9 miesięcy – opowiadała Bela w wywiadzie dla ladnebebe.pl

Bela Komoszyńska — Sorry Boys

Sorry Boys, zespół założony w 2006 roku w Warszawie, to owoc współpracy dwóch gitarzystów – Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka. Niedługo po ich inicjatywie do grupy dołączyła wokalistka Bela Komoszyńska, która przyczyniła się do kształtowania unikalnego brzmienia zespołu. Skład grupy na przestrzeni lat ewoluował, szczególnie na stanowiskach perkusisty i basisty, gdzie finalnie ustabilizowali się Maciej Gołyźniak i Bartek Mielczarek.

Ich debiutancki album „Hard Working Classes” ukazał się w 2010 roku. Sorry Boys szybko zdobyli uznanie na polskiej scenie muzycznej, regularnie występując na największych festiwalach w kraju takich jak Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Jarocin czy Spring Break. Ich występ na pokazie mody Macieja Zienia w 2011 roku otworzył ich na nową publiczność, umacniając pozycję zespołu na muzycznym rynku.

Międzynarodowe doświadczenie zdobywali, biorąc udział w znaczących wydarzeniach muzycznych za granicą, jak Reeperbahn Festival w Hamburgu jesienią 2015 roku oraz na The Great Escape Festival w Brighton w maju 2016 roku. Te występy nie tylko poszerzyły ich zasięg, ale także umocniły reputację Sorry Boys jako zespołu o międzynarodowym potencjale.

Bela Komoszyńska — Instagram

Artystka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @bela.komoszyńska. Aktualnie jej profil obserwuje 11,6 tysięcy użytkowników tego serwisu.