Źródło Instagram @elaromanowska

Kim jest Elżbieta Romanowska? [wzrost, waga, mąż, dzieci]

Elżbieta Romanowska to polska aktorka, która zdobyła popularność głównie za sprawą roli w serialu „Ranczo”, gdzie wcielała się w postać Joli. Niedawno znów znalazła się w świetle reflektorów, tym razem dzięki programowi „Nasz Nowy Dom”, w którym przejęła rolę prowadzącej po Katarzynie Dowbor.

Elżbieta Romanowska – wiek, rodzina

Elżbieta Romanowska urodziła się 4 czerwca 1983 roku w Głogowie na Dolnym Śląsku. W wieku dwóch lat, wraz z rodziną, przeniosła się Szczecina. Jej matka Elżbieta jest nauczycielką geografii i WF-u, a ojciec Daniel był policjantem.

Elżbieta Romanowska — wzrost, waga

Elżbieta Romanowska należy do wysokich kobiet – jej imponujący wzrost wynosi 180 centymetrów, a waga utrzymuje się na poziomie około 85 kilogramów.

Elżbieta Romanowska — wykształcenie

Elżbieta Romanowska ukończyła XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Od dziecka marzyła, aby zostać… prawniczką.

Od drugiej klasy podstawówki chciałam zostać prawnikiem. Konsekwentnie realizowałam to swoje marzenie aż do czwartej klasy liceum, czyli praktycznie do samego końca tej drogi, kiedy trzeba podjąć decyzję, w którą stronę się idzie. Byłam strasznie rozdarta… – opowiadała w rozmowie z Plejadą. Aż wreszcie, pojawiła się myśl, by zdawać na studia aktorskie. To był strzał w dziesiątkę. Jak postanowiła, tak uczyniła. W 2007 roku zdobyła dyplom na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Elżbieta Romanowska — filmy, seriale i programy

Elżbieta Romanowska to aktorka, której nie da się nie lubić! Fani serialu „Pierwsza miłość” uwielbiają ją za rolę Kazanowej, czyli żonę Seweryna, mamę Andrzejka i Bożydara, a także gosposię księdza z Wadlewa. Fani „Rancza” kojarzą aktorkę z rolą Jolanty Pietrek, natomiast z „Barw szczęścia” z Aldoną Grzelak, żoną Borysa. Nie można również zapomnieć o „BrzudUli” gdzie Romanowska grała Aldonę Turek – siostrę Adama.

Jeśli chodzi o filmy, to Elżbieta Romanowska zagrała w produkcjach takich jak:

  • Och, Karol 2
  • Porady na zdrady
  • Miszmasz, czyli kogel-mogel 3
  • Mała wielka miłość
  • Ciacho
  • i inne.

Aktorka ma na swoim koncie także pracę w Teatrze Capitol, Teatrze Współczesnym, czy też Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W 2016 rok Ela Romanowska zajęła drugie miejsce w 5. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jej tanecznym partnerem był Rafał Maserak.

Elżbieta Romanowska — Nasz Nowy Dom

W maju 2023 roku ogłoszono, że Elżbieta Romanowska zastąpi Katarzynę Dowbor i poprowadzi 21. edycję programu „Nasz nowy dom”.

Aktorka ma na swoim koncie także inny program. W 2021 roku wraz z Mariuszem Kałamagą prowadziła reality show „Fort Boyard”, który dostępny jest za pośrednictwem platformy Viaplay Polska.

Elżbieta Romanowska — partner, dzieci

Elżbieta Romanowska jest jedną z gwiazd, które chronią swoje życie prywatne, ale trzy lata temu zrobiła wyjątek i przekazała radosną nowinę. Dokładnie w Walentynki ona i jej partner zaręczyli się. Mężczyzna bardzo rzadko pojawia się na instagramowym koncie swojej partnerki, to tego dnia pokazali swój pocałunek!

Aktorka nie ma dzieci.

Elżbieta Romanowska — Instagram

Elżbieta Romanowska jest aktywna na Instagramie. Znaleźć ją można, wpisując w lupkę jej imię i nazwisko lub oficjalny nick @elaromanowska. Aktualnie profil aktorki obserwuje 109 tysięcy użytkowników tego serwisu.