Źródło @horodynska_

Kim jest Joanna Horodyńska? [wiek, wzrost, mąż, Instagram]

Joanna Horodyńska to modelka, prezenterka i stylistka telewizyjna. Ma na koncie występy na prestiżowych paryskich wybiegach. Mimo rezygnacji z kariery modelki nadal związana jest ze światem mody. Obecnie zajmuje się stylizacją znanych osobistości oraz prowadzi programy telewizyjne poświęcone modzie. Jak wygląda jej życie prywatne i jak przebiegała jej kariera? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w poniższym artykule.

Joanna Horodyńska — wiek, wzrost, wykształcenie

Joanna Horodyńska urodziła się w 30 listopada 1975 roku roku w Tychach. Studiowała zarządzenie na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Ma 175 centymetrów wzrostu.

Joanna Horodyńska — kariera w modelingu

W 1992 roku Joanna Horodyńska zdecydowała się spróbować swoich sił w konkursie Twarz Roku, gdzie zdobyła jedną z nagród. Zainspirowana tym sukcesem i pragnąca rozwijać karierę w modelingu, w wieku 18 lat przeprowadziła się do Warszawy, licząc na większe możliwości niż w rodzinnych Tychach.

Po przyjeździe do stolicy Horodyńska rozpoczęła pracę jako modelka, szybko zwracając na siebie uwagę ważnych osób w branży modowej. To otworzyło jej drogę do Paryża, gdzie głównie zajmowała się modelingiem wybiegowym. Prezentowała kreacje znanych postaci ze świata mody, a w późniejszych etapach swojej kariery pracowała z wieloma utalentowanymi projektantami, takimi jak Thierry Mugler czy Galliano.

Choć Joanna Horodyńska odnosiła sukcesy na wybiegach i współpracowała z licznymi znanymi postaciami ze świata mody, nigdy nie identyfikowała się w pełni z rolą modelki. Przyznawała, że w tamtych latach dominował trend na wysokie, szczupłe kobiety z wyraźnie zaznaczonymi kośćmi policzkowych, a ona sama nie pasowała do tych kanonów. To właśnie różnica między jej wyglądem a obowiązującymi trendami w branży modelingu była jednym z powodów, dla których zdecydowała się opuścić ten świat zawodowy.

Ostatnie projekty modowe, w których brała udział, datowane są na lata 2000-2001, kiedy to wystąpiła w trzech sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy” oraz dla „CKM”.

Joanna Horodyńska – kariera telewizyjna

W 2000 roku Horodyńska zdecydowała się zakończyć karierę modelki i skoncentrować na działalności związanej z modą i stylizacją. W 2007 roku została uhonorowana Oskarem Mody. Rok później założyła bloga, w którym dzieliła się swoimi zainteresowaniami i pasjami, przedstawiając czytelnikom ciekawostki ze świata mody i nie tylko, przy wsparciu od Sony Ericsson. Wystąpiła również w reklamach tej firmy oraz prowadziła programy telewizyjne „Pieprz” na AtomicTV i „New Look” na VH1 Polska.

Od 2009 roku współprowadziła program „Gwiazdy na dywaniku” na antenie Polsat Cafe, gdzie analizowała stylizacje celebrytów. W 2010 roku dołączyła do ekipy TVN jako stylistka, współpracując przy realizacji programów „Taniec z Gwiazdami” i „Dzień Dobry TVN”. Od 2014 roku związana jest z programem „Shopping Queen”, gdzie początkowo pełniła funkcję jurora, a od drugiej serii objęła rolę prowadzącej.

Joanna Horodyńska — stylizacje

Joanna Horodyńska zyskała rozpoznawalność przede wszystkim dzięki swoim oryginalnym i odważnym stylizacjom, które często wywoływały mieszakne opinie wśród miłośników mody. Jako stylistka, nigdy nie obawiała się eksperymentowania z różnorodnymi trendami, co przełożyło się na wiele szeroko komentowanych zestawień.

W wielu wywiadach podkreślała, że jej fascynacja modą zaczęła się znacznie wcześniej, niż pierwsze kroki w modelingu. Już jako dziecko, poświęcała wiele czasu na zabawę lalkami, dla których projektowała i szyła ubranka. Horodyńska otwarcie mówiła o swojej pasji do eksplorowania i kreowania własnego stylu, często w bardzo odważnej i kolorowej formie.

Do dzisiaj charakteryzuje ją to samo podejście do mody. Jej stylizacje potrafią budzić mieszane uczucia, ale nie sposób zaprzeczyć, że każda z nich jest wyrazem klasy i elegancji. Joanna Horodyńska niezaprzeczalnie wypracowała sobie unikatowy styl, a jej zestawy trudno jest pomylić z dziełami innych styli.

Joanna Horodyńska — życie prywatne

Joanna Horodyńska jest osobą, która ceni sobie prywatność, zwłaszcza gdy mowa o życiu osobistym. Może to wynikać z doświadczenia rozstania z Markiem Sową, z którym była związana przed laty, a który pełnił również funkcję prezesa w stacji telewizyjnej Atomic TV, gdzie Joanna rozpoczynała swoją karierę jako prezenterka. Para rozstała się w 2009 roku. Od tego czasu rzadko mówi o swoim życiu prywatnym.

Horodyńska nie ma dzieci, co jest spowodowane trudnościami z zajściem w ciążę.

Joanna Horodyńska — Instagram

Joanna Horodyńska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @horodynska_. Aktualnie jej profil obserwuje 66,5 tysiąca użytkowników tego serwisu.