Kim jest Klaudia Carlos? [wiek, mąż, dzieci, wykształcenie, wzrost, pochodzenie]

W styczniu Klaudia Carlos to polska dziennikarka o zagranicznych korzeniach, która na początku 2024 roku pojawiła się w „Pytaniu na śniadanie” jako nowa prowadząca. Co wiemy o jej życiu prywatnym? Męża poznała w zespole „Mazowsze”. Jest śpiewakiem operowym, a ich związek trwa ponad 30 lat.

Klaudia Carlos — wiek, wykształcenie

Klaudia Carlos urodziła się 24 czerwca 1974 roku. W 2024 roku skończy zatem 50 lat. Pochodzi z Poznania.

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu, Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Dziennikarskie UAM w Poznaniu. Jest doktorem nauk humanistycznych, wykłada na kierunku Taniec Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i jest prodziekanem Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.

Klaudia Carlos — kariera

Przez wiele lat była jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek stacji TVN, gdzie specjalizowała się w tematach sportowych i urodowych. W 2011 roku rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską, prowadząc między innymi program „Kawa czy herbata”. Wzięła także udział w programie „Taniec z Gwiazdami”, gdzie towarzyszył jej Rafał Maserak. W 2004 roku była na jednej z okładek magazynu „Playboy”. Z czasem jednak zniknęła z show-biznesu i postawiła na karierę naukową,

Po niedawnych przetasowaniach w TVP razem z Robertem El Gendy’m objęła prowadzenie porannego show „Pytania na śniadanie”. Jej pojawienie się w tej roli zostało ciepło przyjęte przez widzów, którzy pamiętają ją jeszcze z jej telewizyjnych początków.

Klaudia Carlos — życie prywatne

Od 1993 roku Klaudia Carlos jest żoną śpiewaka operowego, Dariusza Macheja. Para poznała swojego się w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze, w którym przed laty wspólnie występowali. W jednym z wywiadów dziennikarka zdradziła, że już na początku znajomości darzyła się z Darkiem sympatią. Później jednak przyjaźń przerodziła się w uczucie.

Cały czas absorbowała nas praca. Od rana do wieczora ćwiczenia i występy. Żyliśmy ciągle w tym zespołowym kołowrotku. Mieszkaliśmy w mazowszańskiej bursie w Karolinie, bo ja jestem z Poznania, a Darek z Bielska-Białej. (…) Tuż po maturze przygotowywałam się do egzaminów na Akademię Ekonomiczną. Siedziałam w parku w Karolinie i czytałam książkę, przeglądałam zeszyty. (…) I zobaczyłam Darka, który zainteresował się dziewczyną z książką – mówiła Klaudia w rozmowie z „Galą”.

Zaraz po ślubie oboje odeszli z „Mazowsza”. Klaudia zakochała się w telewizji, a jej mąż podjął studia i dołączył do zespołu Warszawskiej Opery Kameralnej. Mężczyzna ukończył Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie. Został laureatem III Nagrody oraz Nagrody dla najlepszego basa na IV Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu.

Miłość do muzyki Dariusza Macheja nie jest przypadkowa. Jego dziadek był wiolonczelistą, natomiast ojciec grał na perkusji. 9 stycznia 2024 roku mąż Klaudii Carlos świętował 57. Urodziny.

Jaki para ma sposób na długotrwałą relację?

Staramy się jak najwięcej czasu spędzić ze sobą. Nawet gdy mamy godzinę, spotykamy się, byleby tylko razem pobyć. (…) Wystarczy jedno słowo Klaudii i rzucam wszystko, przyjeżdżam. Może zawsze na mnie liczyć. (…) Tworzymy związek partnerski. Decyzje podejmujemy razem. Dochodzimy do kompromisów – podkreślał Dariusz Machej w cytowanym wcześniej wywiadzie dla „Gali”.

Klaudia Carlos i Dariusz Machej mają dwójkę dzieci – Antoniego i Marię. Syn pary zaliczył nawet debiut w telewizji i wygrał jeden z odcinków programu „Jeden z dziesięciu”.

Klaudia Carolos — Instagram

Nowa prowadząca Pytania na śniadanie nie jest zbyt aktywna na Instagramie. Jej konto @carlosklaudia aktualnie obserwuje 627 osób.

Leave a Comment