Źródło @magdalamparska

Kim jest Magdalena Lamparska? [mąż, rodzice, filmy, wzrost, waga]

Magdalena Lamparska jest wszechstronną aktorką, która z powodzeniem występuje w filmach, na scenie teatralnej, w produkcjach telewizyjnych oraz podkłada głos w dubbingu. Swoją filmową karierę rozpoczęła od udziału w filmie „Jutro idziemy do kina”. Widzowie mogli ją również podziwiać w takich filmach jak „Kochaj”, „Bogowie” czy „1800 gramów”. Znana jest także z wielu ról telewizyjnych w popularnych serialach, takich jak „39 i pół”, „39 i pół tygodnia”, „Hotel 52”, „To nie koniec świata!”. Poza ekranem jest szczęśliwą żoną Bartka Osumka i mamą Tymoteusza oraz Mili.

Magdalena Lamparska — wiek, wykształcenie

Magdalena Lamparska urodziła się 6 stycznia 1988 roku. Pochodzi ze Słupska, gdzie ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Magdalena Lamparska — kariera

Talent i umiejętności aktorskie Magdaleny Lamparskiej zaowocowały wieloma angażami w znanych produkcjach filmowych i serialowych. Szerszej publiczności dała się poznać, grając w serialu „39 i pół” postać Marty, dziewczyny Patryka. W swoim dorobku ma udział w popularnych filmach, takich jak „Listy do M. 2”, „Porady na zdrady”, „Wkręceni 2” czy „Niania w wielkim mieście”.

Polscy widzowie mogą kojarzyć ją przede wszystkim z takich produkcji jak:

 • Jutro idziemy do kina, reż. M. Kwiecińskiego
 • Zero, reż. P. Borowskiego
 • Big love, reż. B. Białowąs
 • Bogowie, reż. Ł. Palkowskiego
 • Tylko nie teraz, reż. W. Pendrakowskiego,
 • Listy do M.2, reż. M. Dejczera,
 • Porady na Zdrady, reż. R. Zatorskiego,
 • 1800 gramów, reż. M. Głowackiego.
 • 365 dni, reż. B. Białowąs

Magdalena Lamparska wzięła również udział w wielu zagranicznych produkcjach:

 • Azyl, reż. N. Caro
 • Bez paniki, z odrobiną histerii, reż. T. Szafrańskiego.

Magdalena Lamparska prezentuje swoje aktorskie umiejętności również na scenie teatralnej. Publiczność ma okazję podziwiać jej talent w różnych warszawskich teatrach, w tym w Teatrze Kwadrat, Teatrze Polonia, Och-Teatrze oraz Teatrze WARSawy.

Należy również wspomnieć, że Magdalena Lamparska jest zaangażowana w działalność Fundacji GERLSY, której misją jest tworzenie filmów opowiadających o historiach kobiet. Aktorka z sukcesem eksplorowała również pole literackie. Jej pierwsza książka, zatytułowana „Wszystko albo nic. #jakPolaNegri”, zyskała uznanie krytyków.

Nagrody:

 • Główna Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów Ewenement w Stargardzie Szczecińskim za monodram „Niemowa” (2005);
 • Nagroda dla najlepszej aktorki na Miejskim Corocznym Kwazarze Młodych Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku (2006);
 • Wyróżnienie za główną rolę żeńską w filmie „Tylko nie teraz” na festiwalu Kinoforum w Petersburgu (2010);
 • Główna Nagroda za najlepszą rolę kobiecą w filmie „Tylko nie teraz” na VIII Otwartym Festiwalu Teatru i Filmu Rosyjskiego Amurska Jesień 2010 w Moskwie (2010).

Magdalena Lamparska — mąż

Mężem Magdaleny Lamparskiej jest podróżnik Bartek Osumek. Para się na filmowym festiwalu organizowanym przez przyszłego męża aktorki w Krakowie. Z jej strony to była miłość od pierwszego wejrzenia.

Kiedy zobaczyłam Bartka, to pomyślałam, że to będzie mój mąż. Poczułam taki piorun filmowy i zaczął się proces pokazywania mu, że nie jestem tylko Magdaleną Lamparską, ale także Magdą. To ja zaczęłam go podrywać. Przełamuję stereotyp. To, że mogę wykonać pierwszy krok, było dla mnie czymś normalnym – wspominała aktorka w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Ich znajomość szybko przekształciła się w głębokie uczucie, które zostało uczczone na dwóch ceremoniach: ślubie cywilnym oraz niesamowitym ślubie kościelnym w Watykanie (2019).

To było spełnienie naszych marzeń. Chcieliśmy, żeby w ślubie ten duch miał większe znaczenie niż ta imprezka i wódka po. Uroczysta kolacja była, ale to było niesamowite doświadczenie duchowe. Na drugi dzień odwiedziliśmy papieża Franciszka, (…) Był to najpiękniejszy dzień w naszym życiu – wyznała Magda w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Podczas tej drugiej uroczystości wykonano Magdzie Lamparskiej niezwykłe zdjęcie w sukni ślubnej, które zyskało uznanie na portalu „Looks like film” i wyróżniło się spośród prac fotografów z całego świata.

Wspólne pasje podróżnicze są ważną częścią ich związku, na czele z zamiłowaniem Bartka Osumka do odkrywania świata. O swoich przygodach w różnych zakątkach globu opowiadają w mediach społecznościowych, a tajniki swoich podróży dzielą się na kanale YouTube „Having Fam”, zapraszając widzów do wspólnego odkrywania świata.

W 2017 roku na świat przyszedł syn pary – Tymoteusz, a w 2022 córka – Mila.

Magdalena Lamparska — Instagram

Magdalena Lamparska z powodzeniem prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie @magdalamparska śledzi już ponad 489 tysięcy osób. Na swoim profilu Lamparska dzieli się głównie publikacjami z życia zawodowego, ale można tam też czasem zobaczyć kadry z bardziej prywatnej galerii.Leave a Comment