Źródło @renul_ka

Kim jest Renata Kaczoruk? [wiek wzrost, partner, Instagram]

Renata Kaczoruk to polska modelka, która zdobyła rozpoznawalność nie tylko dzięki swojej pracy w modelingu, ale również za sprawą związku ze znanym dziennikarzem, Kubą Wojewódzkim. Ta relacja sprawiła, że Renata związała się blisko ze stacją TVN, co zaowocowało jej udziałem w znanych programach telewizyjnych. Znaczącym punktem w jej karierze był udział w reality show „Azja Express” w 2016 roku, regularne występy w „Dzień Dobry TVN” oraz prezentacja jej autorskiego dokumentu „Modelki 3.0” na antenie TVN Style. Ponadto Kaczoruk wystąpiła w popularnych programach rozrywkowych, takich jak „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a także zagrała w serialach „Pierwsza miłość” i „Sąd rodzinny”.

Renata Kaczoruk — wiek, rodzice, rodzeństw

Renata Kaczoruk urodziła się 19 marca 1986 roku we Wrocławiu.

Jej ojciec jest wykładowcą, w przeszłości działał w antykomunistycznej organizacji Solidarność Walcząca. Mama jest pianistką i pracuje w operze. Jej dziadek Józef Kaczoruk był oficerem Armii Krajowej.

Renata ma siostrę bliźniaczkę Agatę oraz młodszą siostrę przyrodnią Magdę, gdyż jej rodzice się rozwiedli.

Renata Kaczoruk — siostra bliźniaczka

Mało kto wie, że Renata Kaczoruk ma siostrę bliźniaczkę, Agatę, która również pracowała jako modelka. Ich wspólne osiągnięcia w branży obejmują m.in. pojawienie się na okładkach francuskiego i amerykańskiego „Elle”.

W wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl Renata Kaczoruk wyraziła dumę ze swojej siostry, ujawniając, że Agata obecnie realizuje się zawodowo jako pedagog szkolny, pracując z dziećmi. Podkreśliła także, że łączy ją z siostrą wiele wspólnych zainteresowań, w tym neuropsychologia i najnowsze naukowe odkrycia, co stanowi dla nich bogate pole do rozmów.

Renata Kaczoruk — wykształcenie

Renata Kaczoruk jest absolwentką renomowanego wrocławskiego liceum. Następnie ukończyła międzywydziałowe indywidualne studia matematyczno-przyrodnicze, dedykowane najbardziej utalentowanym studentom. Dalsze kroki edukacyjne skierowała w stronę neurokognitywistyki, którą studiowała na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Jest to dziedzina naukowa integrująca psychologię z najnowszymi odkryciami dotyczącymi funkcjonowania mózgu.

Renata Kaczoruk — kariera w modelingu

Renata Kaczoruk rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem w wieku 14 lat, wraz z bliźniaczą siostrą Agatą, stawiając pierwsze kroki w tej branży w Japonii, dokładniej w Tokio. Jej zawodowa ścieżka obejmowała współpracę z takimi agencjami jak Bravel Models w Mediolanie, IMG w Paryżu, Spp Models we Wrocławiu, Switch Models w Tokio oraz Seeds w Berlinie. Obecnie jej karierą zarządza agencja Model Plus. Kaczoruk ma na swoim koncie udział w pokazach mody czołowych światowych projektantów, w tym Giorgio Armaniego, Jean-Paula Gaultiera oraz Yōji Yamamoto. W Polsce prezentowała kreacje Łukasza Jemioła, Joanny Klimas, Lidii Kality i reprezentowała dom mody La Mania, założony przez Joannę Przetakiewicz. Jej wyjątkowa prezencja została doceniona na międzynarodowym rynku – w 2005 roku wraz z siostrą Agatą zdobiła okładkę francuskiego „Elle”, a rok później amerykańskiego wydania tego magazynu. Renata Kaczoruk regularnie pojawia się również na okładkach znanych polskich magazynów takich jak „Gala”, „Joy”, „Avanti”, oraz „Be Active. Dietetyka & Fitness”.

Renata Kaczoruk — wzrost, wymiary

Renata Kaczoruk wzrost: 1,81 m.
Renata Kaczoruk wymiary: 83-60-90

Renata Kaczoruk – kariera telewizyjna

W 2008 roku Renata Kaczoruk wraz ze swoją bliźniaczką pojawiła się w popularnym serialu Polsatu „Pierwsza miłość”. Miała także epizodyczną rolę w jednym z odcinków „Sądu rodzinnego”. Rok 2009 przyniósł jej rolę w filmie „Miłość na wybiegu” w reżyserii Krzysztofa Langa. W 2014 roku zagrała gościnnie w serialu „Sama słodycz”. Kaczoruk zaprezentowała swój talent również w teledysku Ewy Farnej do piosenki „Na ostrzu” w 2016 roku. W tym samym roku wystąpiła w programie „Azja Express”, a w 2018 roku wzięła udział w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W 2016 roku stworzyła film dokumentalny „Modelki 3.0”, który odsłonił tajniki pracy w branży modowej z perspektywy modelek, i emitowany był na antenie TVN Style.

Renata Kaczoruk — życie prywatne

W latach 2013–2018 Renata Kaczoruk związana była z popularnym dziennikarzem Kubą Wojewódzkim.Para bardzo dbała o prywatność i niezwykle rzadko wypowiadała się na swój temat publicznie. Po rozstaniu modelka i dziennikarz zawarli umowę, wedle której nie rozmawiają na swoje prywatne tematy.

My mamy taką umowę, że nie rozmawiamy o moich prywatnych sprawach, więc nie będę o tym rozmawiała z mediami – wyjawiła w jednym z wywiadów.

W czerwcu 2020 roku Renata Kaczoruk umieściła na Instagramie zdjęciem z nowym partnerem, który obchodził właśnie swoje urodziny.

Ten chłopak na dziś urodziny!! Nie wiem czego mu życzyć, bo ma wszystko, co najlepsze prawie zawsze pod ręką. Niby mieszkamy na różnych półkulach, ale w ciągu 1,5 roku spędziliśmy ok. 1,5 miesiąca osobno! Niech będzie tych dni jeszcze mniej! Sto lat kochanie! – możemy przeczytac pod zdjęciem.

Partnerem Renaty Kaczoruk jest Chris Wacławek, który prowadzi firmę zajmującą się dostarczaniem małych nadajników sygnału radiowego. Prywatnie jest pasjonatem surfowania, czym zdążył już zarazić modelkę, która pod jego okiem trenuje kitesurfing oraz pływanie na desce.

Renata Kaczoruk — Instagram

Renata Kaczoruk prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @renul_ka. Aktualnie jej profil obserwuje prawie 85 tysięcy użytkowników tego serwisu.