Zdjęcie Instagram @annadec_

Kim jest Anna Dec? [wiek, mąż, dzieci]

Anna Dec jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich prezenterek pogody. Od lat związana z kanałami należącymi do grupy TVN, ta urocza blondynka zyskała sympatię widzów dzięki swojemu charakterystycznemu, ciepłemu głosowi. Jej profesjonalizm został doceniony także na arenie krajowej i międzynarodowej, co potwierdza zdobycie pierwszego miejsca w europejskim konkursie na najlepszego prezentera pogody.

Anna Dec — wiek, wykształcenie

Anna Dec urodziła się 26 lipca 1989 roku w Łapach na Podlasiu. Ma czwórkę rodzeństwa: Olę, Michała, Marysię i Kacpra.

Popularna pogodynka jest absolwentką Wydział Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Anna Dec — kariera zawodowa

Anna Dec dołączyła do zespołu TVN w 2013 roku, obejmując rolę prezenterki pogody w TVN Meteo. Prezenterka, znana z codziennych prezentacji pogody, równocześnie przez kilka lat angażowała się w prowadzenie „Magazynu Żeglarskiego”, jak również programów „Rozmowy w biegu” i „Projekt Plaża”. Ponadto Anna Dec jest stałym gościem w TVN24, gdzie regularnie prezentuje pogodę w „Faktach po południu” oraz w magazynie „Dzień po dniu”. Od 2015 roku odnajduje się również w roli konferansjerki.

Wspólnie z Dorotą Gardias, Anna Dec jest postrzegana jako jedna z najbardziej sympatycznych i cenionych prezenterów pogody w Polsce. Jej popularność i profesjonalizm zostały docenione w 2014 roku, kiedy to dziennikarka zdobyła tytuł najpopularniejszej pogodynki i meteorologa na międzynarodowym konkursie Wettergipfell 2014.

Pod koniec 2023 roku Anna Dec ponownie pojawiła się na ekranach po dłuższej przerwie związanej z narodzinami drugiego dziecka. Po powrocie do pracy znów prezentuje prognozę pogody, a także prowadzi program „Skarby z szafy” na antenie TVN Style. Nowy sezon tej produkcji można śledzić od 3 lutego 2024 roku.

Anna Dec — życie prywatne

Anna Dec od kilku lat jest żoną Tomasza, z którym bardzo rzadko pokazuje się na branżowych imprezach. Para po raz pierwszy spotkała się… na peronie.

Można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zobaczyłam go raz na peronie, aż w sercu zrobiło się gorąco. Nie zapamiętałam go dokładnie, ale zapamiętałam piękną aurę, to poczucie bezpieczeństwa, które we mnie wzbudził. I tak myślałam o nim dwa lata, poznając innych mężczyzn, porównywałam, czy czuję, to co czułam, widząc tamtego na peronie – wyznała prezenterka w rozmowie z SHEMAG.ynka.

Dwa lata po ich pierwszym spotkaniu, Tomek odnalazł Annę w sieci. Jednak przeglądając jego zdjęcia online, Anna nie mogła go rozpoznać jako tego samego mężczyzny z peronu. To dopiero zdjęcia z czasu, gdy się poznali, rozwiały jej wątpliwości i uświadomiły, że to właśnie on jest mężczyzną, o którym nie przestawała myśleć przez ostatnie lata. Tą informacją podzieliła się z siostrą, oświadczając, że mężczyzna zostanie jej mężem. I tak też się stało.

W 2018 roku para doczekała się pierwszej córki, której nadali imię Zuzia. W sierpniu 2022 roku dumni rodzice powitali na świecie synka.

Anna Dec — Instagram

Gwiazda TVN z sukcesem prowadzi konto na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym i organizuje sesje typu Q&A, skrupulatnie odpowiadając na nadsyłane pytania.Czasem publikuje również posty z udziałem swoich dziecii, lecz nigdy nie pokazuje ich twarzy. Rzadkością są również zdjęcia z mężem.

Annę Dec można odnaleźć pod nazwą @annadec_. Aktualnie profil pogodynki obserwuje prawie 85 tysięcy użytkowników tego serwisu.