Źródło Instagram @aniagzyra

Kim jest Anna Gzyra-Augustynowicz? [wiek, mąż, dzieci, rodzice]

Anna Gzyra-Augustynowicz to polska aktorka telewizyjna i filmowa znana z popularnych seriali, takich jak „Na wspólnej”, „Przyjaciółki”, „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe” oraz „Lekarze”. Prywatnie mama dwójki dzieci i szczęśliwa żona Jakub Augustynowicza, którego poślubiła w 2014 roku.

Anna Gzyra- Augustynowicz — wiek, wykształcenie

Anna Gzyra urodziła się 3 marca 1984 roku w Warszawie. W 2007 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie i otrzymała trzecią nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Felicji w przedstawieniu „Pułapka” na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Anna Gzyra- Augustynowicz — kariera

Na szklanym kranie Anna Gzyra zadebiutowała już w 2005 roku, epizodami w serialu „Pensjonat pod różą”. Przełomem w jej karierze była rola Sylwii Okońskiej w „M jak miłość”. Aktorka na planie popularnej „Emki” po raz pierwszy pojawiła się w 2006 roku i została tam aż do 2012 roku, aby na moment powrócić dwa lata później. Widzowie długo śledzili historię jej miłości do Pawła, która nie skończyła się najlepiej, a Zduński złamał jej serce. Wielu widzów tęskni za jej bohaterką do dzisiaj.

Aktorka zagrała również w wielu innych serialach emitowanych w polskiej telewizji, takich jak: „Pensjonat pod Różą”, „Na Wspólnej”, „Mamuśki”, „Faceci do wzięcia”, „Na dobre i na złe”, „Apetyt na miłość”, „Hotel 52”, „Przyjaciółki”, „Lekarze”, „Komisarz Alex”, „Singielka”, „Pierwsza miłość”, „W rytmie serca”, „Leśniczówka”, „Komisarz Mama”, „Sąsiedzkie porachunki”, „Piękni i bezrobotni”.

Próbowała także sił na deskach teatru. Zagrała bowiem w Teatrze Palladium w spektaklu „Mayday 2” jako Barbara oraz w Teatrze Imka w sztuce „Prywatna klinika”.

Ważną rolę w karierze zawodowej Anny Gzyry jest kreacja Krysi z głośnego filmu „Jutro idziemy do kina” z 2007 roku. Następnie aktorka zagrała w takich produkcjach jak m.in.:

  • „Popiełuszko. Wolność jest w nas”,
  • „Przyjaciółki”,
  • „Leśniczówka”,
  • „Gry rodzinne”,
  • „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle”
  • „Barwy szczęścia”

Anna Gzyra- Augustynowicz — życie prywatne

W 2011 roku Anna Gzyra po raz pierwszy mamą została w 2011 roku, na świat przyszła jej córeczka Helenka. Niestety, relacja z ojcem dziecka nie przetrwała.

Kilka lat później aktorka związała się z bankierem, Jakubem Augustynowiczem. Para poznała się na jednej z imprez organizowanych przez wspólnego znajomego. Jeszcze wtedy aktorka po rozpadzie pierwszego związku nie była gotowa na nową relację, jednak Jakub konsekwentnie zabiegał o jej względy i udowadniał, że może na niego liczyć w każdej sytuacji.

14 sierpnia 2014 roku Anna Gzyra i Jakub Augustynowicz stanęli na ślubnym kobiercu. Ceremonia odbyła się w Kościele św. Anny na warszawskim Krakowskim Przedmieściu. Na uroczystości pojawiły się m.in. Izabela Zwierzyńska, Katarzyna Dąbrowska, Maria Niklińska oraz Marta Dąbrowska. Wśród gości weselnych był obecny także biologiczny tata Heleny, z którym aktorka ma dobre relacje.

W 2018 roku para doczekała się syna, któremu nadali imię Henryk.

Anna Gzyra- Augustynowicz — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @aniagzyra. Aktualnie jej profil obserwuje 114 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Leave a Comment