Źródło @dagmarabryzek

Kim jest Dagmara Bryzek? [wiek, rodzice mąż, wzrost]

Dagmara Bryzek to utalentowana polska aktorka młodego pokolenia, która swoją przygodę z ekranem rozpoczęła w 2015 roku, kiedy to wystąpiła w serii filmów „Legendy polskie”. W tym samym roku Bryzek wcieliła się w rolę w popularnym serialu „Na Wspólnej”, kontynuując rozwijanie swojej kariery aktorskiej.

Dagmara Bryzek — wiek, wzrost, rodzina

Dagmara Bryzek urodziła się 22 czerwca 1998 roku, zatem obecnie ma 25 lat. Jej wzrost ocenia się na 175 cm, natomiast waga wynosi około 63 kg.

Informacje na temat rodziny Dagmary Bryzek pozostają poza zasięgiem publicznej wiadomości. Artystka konsekwentnie skupia się na swoim rozwoju zawodowym, pozostawiając sferę prywatną poza zainteresowaniem mediów. To podejście podkreśla jej determinację w kierowaniu uwagi głównie na aspekty związane z jej pasją do sztuki.

Dagmara Bryzek — wykształcenie

Dagmara Bryzek jest absolwentką dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej o profilu humanistyczno-teatralnym. W 2022 roku zdobyła dyplom Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To renomowana uczelnia artystyczna, gdzie doskonaliła swoje umiejętności aktorskie i pogłębiała wiedzę z zakresu sztuki teatralnej. Następnie Dagmara Bryzek poszerzała swoje horyzonty edukacyjne w prestiżowej London Academy of Music&Dramatic Art w Londynie. To doświadczenie z pewnością wpłynęło na jej rozwój aktorski, otwierając nowe perspektywy w świecie sztuki filmowej.

W okresie młodzieńczym Bryzek trenowała również w taniec towarzyski, reprezentując Polskę w 10-tańcowych konkurencjach, obejmujących zarówno styl latynoamerykański, jak i standardowy. Mimo sukcesów w tej dziedzinie zdecydowała się skoncentrować na karierze aktorskiej.

Należy również wspomnieć o drugim zainteresowaniu artystki – grze na fortepianie. Poza tym umie jeździć konno, a także jest instruktorką jogi.

Dagmara Bryzek — kariera

Pierwszy raz z planem zdjęciowym Dagmara Bryzek zetknęła się w wieku 7-lat, kiedy zagrała w krótkometrażowym filmie „Legendy polskie: Smok” (2015). Trzy lata później zaliczyła epizodyczną rolę w filmie „Pitbull. Ostatni pies”. Następnie grała w popularnych serialach, jednak były to również głównie krótkie role. Występowała m.in. „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz” czy „Zakochani po uszy”. W latach 2018-2020 Bryzek wcieliła się w Jadwigę Andegaweńską w historycznym serialu „Korona królów” i wystąpiła w wielu innych popularnych produkcjach, takich jak „Ojciec Mateusz”, „Echo serca” czy „Zawsze warto”.

Od 2021 roku Dagmara gra Julitę Bednarz w „Pierwszej miłości”, a jej talent można było podziwiać również w serialach: „Papiery na szczęście”, „Na dobre i na złe” oraz „Kuchnia”. Ponownie wcieliła się także w rolę Jadwigi Andegaweńskiej w kontynuacji „Korona królów. Jagiellonowie”. W 2022 roku wystąpiła w filmie „Gdzie diabeł nie może tam baby pośle” i w etiudzie „Camgirl”.

Jednym z jej ostatnich sukcesów jest rola w serialu „Pokolenie Ikea”, gdzie zagrała Andżelę. Wszechstronność i pasja do aktorstwa Dagmary Bryzek zwracają uwagę zarówno krytyków, jak i widzów, ugruntowując pozycję aktorki w przemyśle rozrywkowym.

Dagmara Bryzek próbuje swoich sił także jako piosenkarka. Pojawia się w programie „Jaka to melodia”, a także śpiewa na koncertach organizowanych przez Telewizję Polską m.in. na Wakacyjnej Trasie Dwójki.

Dagmara Bryzek — życie prywatne

W 2021 roku media obiegła wiadomość, że Dagmara Bryzek spotyka się z aktorem i satyrykiem, Michałem Koterskim. Jednak po kilku miesiącach para rozstała się. Nie wiadomo czy obecnie Bryzek jest z kimś związana.

Dagmara Bryzek — Instagram

Dagmara Bryzek prowadzi konto na Instagramie – można ją tam znaleźć pod nazwą @dagmarabryzek. Jej konto obserwuje 22,6 tysięcy użytkowników tego serwisu. Artystka dzieli się tutaj ze swoimi fanami kadrami z życia codziennego, projektami artystycznymi i kuluarowymi spojrzeniami zza kulis.