Źródło @nicole.bogdanowicz

Kim jest Nicole Bogdanowicz? [wiek, rodzice, Barwy szczęścia]

Nicole Bogdanowicz, znana szerokiej publiczności głównie z roli Julki w „Przyjaciółkach”, kilka miesięcy temu dołączyła do obsady „Barw szczęścia”, gdzie wciela się w roli Ewy, która jest ekranową rywalką Wiktorii Gąsiewskiej. Co wiemy o aktorce?

Nicole Bogdanowicz — wiek, wzrost, wykształcenie

Nicole Bogdanowicz urodziła się w 1998 roku. Mierzy 166 cm wzrostu. Jest absolwentką XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. U uczęszczała także do Warszawskiej Szkoły Filmowej (wydział produkcji filmowej).

Nicole Bogdanowicz — kariera

Aktorka na swoim koncie ma kilka – najczęściej epizodycznych – ról. Zagrała m.in. w takich produkcjach jak „Baby Bump”, „Po prostu przyjaźń”, „Na sygnale”, „Na dobre i na złe”, „Ślad”, „Lekarze na start”, „W rytmie serca” czy „Komisarz Alex”. Niewątpliwie największą popularność przyniosła jej rola w polskim serialu obyczajowym „Przyjaciółki”, gdzie przez kilka lat wcielała się tam w Julkę, córkę Anny Strzeleckiej. Jej bohaterka zniknęła z „Przyjaciółek” po stracie ciąży, wyjechała z mężem za granicę. Od tego czasu nie wystąpiła w żadnym serialu. Skupiła się na mniejszych rolach w produkcjach filmowych takich jak: „Gierek”, „Plan lekcji” i „Krime story. Love story”.

Aktorka może pochwalić się również wieloma umiejętnościami, tj. judo, jazda konna, pływanie, czy też patent sternika motorowodnego. Posiada także uprawnienia młodszego ratownika WOPR,.

Nicole Bogdanowicz wystąpiła 11 edycji „Tańca z Gwiazdami”. Jej partnerem był mistrz tańca Kamil Kuroczko, z którym zajęła 9. miejsce (na 11 par). Zwycięzcami tej edycji okazali się Edyta Zając i Michał Bartkiewicz.

Nicole Bogdanowicz — „Barwy szczęścia”

Nowa bohaterka o imieniu Ewa, w którą wciela się Nicole Bogdanowicz, wywołała spore zamieszanie w życiu Oliwki i Tomka Kępskiego. Bogdanowicz jest bowiem rywalką Gąsiewskiej. Prywatnie aktorki znają się od lat i bardzo lubią. Zapowiada się więc na wojnę dwóch pięknych kobiet o Kępskiego!

Nicole Bogdanowicz — rodzice, partner

Aktorka stara się chronić swoją prywatność. Nie wiadomo zatem, czy aktorka się z kimś spotyka lub, czy obecnie jest w związku.

W 2018 roku do fanów Nicole dotarła dramatyczna informacja o pożarze jej domu. Gdy doszło do tego zdarzenia, aktorka była tam ze swoim tatą i bratem. W pożarze najbardziej ucierpiał jej ojciec, który przez długi czas walczył o życie. Na szczęście starania lekarzy zakończyły się sukcesem i mężczyzna odzyskał zdrowie. Wydarzenie to powstrzymało ją przed wyjazdem do USA na studia aktorskie.

Nicole Bogdanowicz — Instagram

Nicole Bogdanowicz na Instagramie figuruje pod nazwą @nicole.bogdanowicz. Obecnie aktorkę obserwuje prawie 50 tysięcy osób. Media społecznościowe nie służą jednak aktorce wyłącznie do promowania własnej osoby, lecz także do szeroko zakrojonych akcji społecznych. Nicole zachęcała fanów m.in. do wsparcia małego Kacperka, u którego zdiagnozowano SMA. Nicole przyczyniła się do upowszechnienia zbiórki, dzięki której chłopiec uzyskał kwotę potrzebną na drogą terapię genową.