Zdjęcie Instagram @joanna__gorska

Kim jest Joanna Górska? [wiek, dzieci, mąż, Polsat, Pytanie na śniadanie]

Joanna Górska z mediami związana jest od ponad 20 lat. Przed laty pracowała w „Wiadomościach”, a ostatnio związana była z Polsatem. Od stycznia 2024 roku w duecie z Robertem Stockingerem prowadzi „Pytanie na śniadanie”. Dziennikarka może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim, choć uwagę przyciąga także jej prywatna historia walki z chorobą. Co wiadomo o Joannie Górskiej?

Joanna Górska — wiek

Joanna Górska urodziła się 11 maja 1978 roku, zatem niedługo skończy 46 lat.

Joanna Górska — kariera

Joanna Górska była reporterką oraz prezenterką Wiadomości. Następnie niemal 12 lat spełniała się jako dziennikarka Telewizji Polsat, a w Polsat News prowadziła Nowy Dzień. Co więcej, prowadzi firmę Departament Dobrego Wizerunku, przygotowując podopiecznych do wystąpień publicznych. Jest również prezesem fundacji Silni Sobą oraz od zeszłego roku wykładowcą akademickim uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Joanna Górska — Pytanie na śniadanie

Telewizja Polska w ostatnim czasie przeszła sporo zmian, które objęły także dział rozrywki. W programie śniadaniowym TVP 2 widzowie nie zobaczą już Idy Nowakowskiej i Joanna Opczowskiej. Z programem pożegnali się Tomasz Kammel, Anna Popek i Robert Rozmus. Nowymi prowadzącymi śniadaniówki Telewizji Polskiej zostali Joanna Górska oraz Robert Stockinger, a ich debiut w nowych rolach miał miejsce w piątek, 19 stycznia 2024 roku.

Joanna Górska i Robert Stockinger dołączają do naszego zespołu. Asiu, Robercie trzymamy za Was kciuki i witamy na pokładzie! – napisano w poście na profilu „Pytania na śniadanie” dzień wcześniej.

Joanna Górska — mąż, dzieci

Dziennikarka jest po rozwodzie. Z pierwszym mężem ma syna Kacpra.

Od kilku lat jest związana z Robertem Szulcem, znanym podróżnikiem. W 2019 roku para się zaręczyła.

Joanna Górska — choroba

Joanna Górska ma za sobą bardzo poważną chorobę. W 2017 roku dziennikarka poinformowała, że ma potrójnie ujemnego raka piersi. Gdy dziennikarka usłyszała diagnozę, po prostu się rozpłakała.

Świat mi się zawalił po prostu. Skuliłam się w samochodzie, jak małe zwierzątko, a łzy leciały mi bez przerwy. To był deszczowy dzień, straszna ulewa, więc nikt nie zauważył, że jakaś kobieta w samochodzie zalewa się łzami. I to był ten jeden jedyny raz, kiedy pozwoliłam sobie na taki wielki płacz – wyjawiła w wywiadzie dla magazynu Viva.

Przez wiele miesięcy walczyła o życie, przechodząc wycieńczające leczenie onkologiczne. Przeszła chemię, operację, a także radioterapię. Górska wygrała walkę z rakiem, obecnie jest on w remisji. To ciężkie doświadczenie było impulsem do założenia Fundacji Silni Sobą, która pomaga osobom z podobnym bagażem życiowym. Prowadzi ją wraz z partnerem Robertem Szulcem.

Joanna Górska — Instagram

Dziennikarka prowadzi konto na Instagramie – @joanna__gorska. Wrzuca tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. Aktualnie jej profil obserwuje prawie 46 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Leave a Comment