Zdjęcie Instagram @ola.filipek

Kim jest Ola Filipek? [wiek, mąż, wzrost, rmf fm, skąd pochodzi]

Ola Filipek to prezenterka radiowa RMF FM związana z rozgłośnią od 2012 roku. Być może jej nazwisko wielu osobom nie mówi zbyt wiele, ale słuchacze radia z pewnością kojarzą jej głos. Co wiadomo na temat sympatycznej prezenterki?

Ola Filipek — wiek, wykształcenie

Ola Filipek już w liceum swoją przyszłość wiązała ze studiami dziennikarskimi. Ostatecznie jednak zdecydowała się zdawać na kierunek Elektroniczne Przetwarzanie Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiów tych jednak nie skończyła.

Ola Filipek — kariera

Przygodę z radiem zaczynała w internetowym kanale rozgłośni eLO RMF adresowanym do młodych słuchaczy. Po likwidacji stacji, w 2014 roku, dołączyła do zespołu Radiofonii 100,5 FM, czyli akademickiej, krakowskiej stacji radiowej należącej do Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego ŻAK.

W 2016 roku trafiła na ogólnopolską antenę. Zaczynała od nocnego pasma emitowanego w weekendy („Dobrze zagrane” emitowane między północą a 4 nad ranem), potem współprowadziła z Markiem Piekarczykiem audycję „Buntownik z wyboru” nadawaną w niedzielne popołudnia.

Od września 2018 roku prowadzi program „Lepiej być nie może!”, towarzysząc słuchaczom w niedziele od 11 do 16. W soboty zaś można ją usłyszeć w audycji „Co ludzie powiedzą” (od 11 do 16).

21 sierpnia 2023 Ola Filipek razem z Pauliną Krupińską, Gabi Drzewiecką, Małgorzatą Rozenek-Majdan, Julią Wieniawą i Anną Senkarą poprowadziła Top of The Top Sopot Festival 2023. Jako jedyna zdobyła uznanie widzów. Czy sobie na nie zasłużyła?

Otóż widzowie stwierdzili, że Jako jedyna nie gwiazdorzyła, a z mikrofonem nawet przed wielką publicznością czuła się jak ryba w wodzie. Wśród pozytywnych opinii, jakie można znaleźć w mediach społecznościowych na jej temat, podkreśla się przede wszystkim skromność, profesjonalizm, opanowanie i autentyczność.

Ola Filipek — życie prywatne

Ola Filipek chroni swoje życie prywatne, dlatego nie wiadomo, czy aktualnie jest z kimś w związku.

Ola Filipek — Instagram

Ola Filipek prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ola.filipek. Obserwuje ją prawie 5,5 tysiąca osób. Dziennikarka przede wszystkim dzieli się tu zdjęciami z podróży. Na profilu nie brakuje też zdjęć jej ukochanych zwierzaków – psa Tesli i kota Herca.