Zdjęcie Instagram @maja_strzelanina

Kim jest Maja Strzelczyk? [mąż, wiek, podcast, kanał sportowy, partner, zero]

Maja Strzelczyk to dziennikarka sportowa. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła zaraz po maturze, pracując w telewizji Orange Sport. Następnie pracowała dla Ekstraklasa Live Park. Od grudnia 2018 roku reporterka telewizji Canal + Sport.

Maja Strzelczyk — wiek, wykształcenie

Maja Strzelczyk urodziła się w 1992 roku, zatem obecnie ma 32 lata. Pochodzi z Kolbuszowej Dolnej.

Studiowała lingwistykę. Perfekcyjnie włada językiem hiszpańskim, dlatego często jej rozmówcami są zawodnicy z Hiszpanii oraz Ameryki Południowej.

Maja Strzelczyk — kariera

W 2019 roku Maja Strzelczyk związała się z telewizją Canal+ Sport, gdzie pracowała głównie jako reporterka przy meczach PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej pracowała w Ekstraklasa Live Park i Orange Sport oraz współpracowała z internetowymi rozgłośniami sportowym Zapinamypasy.pl i Weszło FM (z tą drugą pożegnała się wiosną 2021 roku), a także z Newonce.

W połowie 2023 utworzyła własny kanał youtube’owy Audiochwile, na którym publikuje wywiady. Kilka miesięcy później zadebiutowała w środowym wydaniu „KS Poranka”, u boku Tomasza Smokowskiego, jednego z założycieli i głównych twórców Kanału Sportowego, i piosenkarza Krzy Krzysztofa.

W grudniu 2023 roku Maja Strzelczyk zakończyła współpracę z Canal+, a w styczniu 2024 roku dziennikarka przekazała, iż związała się z TVP. Jej debiut w nowej stacji przypadł na 7 lutego. Tego dnia doszło do półfinałowego meczu Pucharu Króla, w którym zmierzyły się ekipy Atletico Madryt i Athletic Bilbao (0:1). Strzelczyk była odpowiedzialna za prowadzenie studia. Po programie pojawiło się na jej temat wiele pozytywnych głosów, niestety musiała też zmierzyć się z krytyką. Uwagi dotyczyły głównie jej ubioru, który nie wszystkim przypadł do gustu. 33-latka ubrana była bowiem w szary kombinezon.

Skąd wzięli taki worek po ziemniakach… Taka fajna dziewczyna zamiast emanować urodą, to wystroili ją …no ludzie kochani”, „Super, tylko dlaczego w kombinezonie malarskim?”, „Pracowała dzisiaj w warsztacie blacharsko-lakierniczym i zapominała się przebrać?”, „Kto panią tak wystroił, to jakaś kara?”, „W co ona jest ubrana? Taka kobieta, a ubrana w jakiś strój więzienny – pisano.

Maja Strzelczyk — partner

Przez wiele lat była dziewczyną Mateusza Cetnarskiego, reprezentanta Polski w piłce nożnej, który również pochodzi z Kolbuszowej. Jej kolejnym partnerem również był piłkarz, ale nie dziennikarka nie zdradziła nigdy jego nazwiska. Nie wiadomo też, czy ten związek nadal trwa.

Maja Strzelczyk — Instagram

Maja Strzelczyk prowadzi konto na Instagramie. Można ją tam znaleźć pod nazwą @maja_strzelanina. Aktualnie profil dziennikarki obserwuje ponad 32 tysiące użytkowników tego serwisu.